17 Jämmsessiooni

Päev oli möödas, õhtu oli möödas, oli öö, tähed olid pilvepeidus. Seisin kirsipuude kõrval pimeduses, üksi ja vaikselt. Eemal mäe peal Välla baaris käis sõjardite joomapidu. Meie ja nende vahele jäi orutäis pimedust ja lindude ööelu.
All oja ääres saunas oli end sisse seadnud Kalve ja ilmutas seal 1936. aastast pärit fotoplaate. Ateljeest kostis Lisa ja Davidi improvisatsioon mingist islamimaisest rahvalaulust. Põdrakollimajas tegid Petu ja Tambet arvutis pildiridasid. Rehe all jutlesid Georg Poslavski, Süda Mart ja Eduard Akulin.
Mõne aja pärast hakkasid pimeduses liikuma taskulambisõõrid: Kalve taskulamp tuli mäest üles ja läks ateljeesse, Tambeit ja Petu oma tuli väiksest majast ja suundus samuti ateljeesse. Mardi, Eduardi, Jakubi ja Poslavski omad tulid rehe alt ja läksid samuti ateljeesse. Pisku aja pärast tuli Mardi ja Eduardi oma ateljeest ja suundus mäele (et Võrru minna).
Kõik, kes ateljees, nii lapsed kui täiskasvanud, improviseerisid omatahtsi hääle ja pillidega: laulsid ja mängisid teremini ja muid pille ja igatsugu kolu ja vahetasid kordamööda mikrofone. Koer käis ühe juurest teise juurde ja seadis end siis kõige suuremasse tugitooli.
Ateljee oli teist korda avananenud.
Leelo
17. august 1997


Otsing
 
Supported by Labor & LaborintLaborSupported by Labor & LaborintLaborint