1 Uue aasta päev

Sel aastal tuli aasta möödaminnes. Hommikul läksime Leeloga hulkuma. Käisime orupõhja pidi tsorides ja rägastikes, jõudsime Jaanusejärveni ja läksime sellest kuusiku kaudu ringi (leides metskitse pea) esimese veskini ja sealt Oromäe kaudu suure ringiga koju. Ilm oli ilus, musutasime mitu korda sest nii külm ja klaar oli.

Tavaliselt on meil aastavahetusel nii palju rahvast külas olnud, et ei ole kuhu pudelit panna. Tänavu me ei nõustunud jalgrattaparisnik Harrit vastu võtma ja see oli piisav ohutis, et ka kõik teised jääks tulemata. Niisiis olime vanaaastaõhtul isekeskis koos oma sõprade poegadega: Krullid pakkusid Tambeti, Kalved Jakubi (temal oli veel üks sõber ligi, kellele koduäng juba ennem aastavahetust pähe lõi), suusamäe Tõnn asendas Jakubile lahkunud nannipoega ja Tambet kaasas meie seltsi salapäraselt autistliku Hallaste Priidiku.

Jakub & Co kelgutasid suusamäe külmunud poril sellise kolinaga, et Jaanusejärvel tundus, nagu lastaks isekallutaja kastidega liugu. Imekombel jäi suurem osa nende ihuliikmeid terveks.
 
Tambet ja Priidik olid Võrus pruudikarjas nagu kõik eelmisedki õhtud. Nagu kõik eelmisedki õhtud jõudsid nad kohale liiga hilja, sest jäid bussist maha ja olid sunnitud jala tulema. Tänagi jäid nad bussist maha ning tulid tagasi Orgu jalgsi, pisut svipsis ja väga näljased. Nende uusaasta jõudis poolel teel Räpo kandis.

           
Peeter
1. jaanuar 99

Otsing
 
Supported by Labor & LaborintLaborSupported by Labor & LaborintLaborint