31 Pakasene

Nüüd on lõpuks külmad kohal. Lapimaal olla uhanud üle -50°, meile jagub sellest nii paarikolmekümne ringis. Puud suhtuvad pakasesse sama osavõtmatult kui sulassegi - oksad lume all pisut lookas - aeg ajalt torkab ööd mõni tüdinud plaks.
Naljaasi on olemas olla, ehkki toas on vähem kraade kui õlles ja savisaar tahab peaministriks saada.

Savisaare varivalitsuse kultuuriminister on Erika Salumäe. Esta rääkis telefonis, et Valle-Sten Maiste lõi tragöödia Erikaga peaosas:
Pimedal laval trenazhöör. Sellele ronib Erika ja hakkab väntama. Tuled huumama. Peagi taipab Erika, et mida kiiremini ta väntab, seda eredamalt põlevad tuled. Ja nii nad põlevadki üha eredamalt ja eredamalt. Sel  hetkel, kui nad lõpuks siiski kustuvad - siis on eesriie mis eesriie. 

Teen maasikamäel järgmise talve puid. Esimesel suvel kui tulime, oli rebane alustanud kingu alla uru kaapimist, aga see nõu jäi tal katki. Nüüd teeme meie oma maja sinna kingule. Jäärakust alla on ojaveerel koprasurnuaed. Jääraku nõlvale tulevad rippuvad peidupesad. Majaaset puhastades lõikub padrikust välja  kaskede allee. Tee maja juurde keerab esmalt kuusikusse, seejärel jõuab kaskede vahele. Nii võibolla saab olema.

Allikal on jääkristallide maitse. Metskitsed käivad allikale, või on need faunid. Ma ei saa täpselt aru, kas käijatel on kaks või neli jalga.
Põdrakollimaja soojaintervall ei küüni üle 30 kraadi. Kõige targem on istuda tugitoolis põrssasoojendamislambi all või veelgi parem üleval laka peal koos õhupuhuriga ja vaadata filme Maroccost, näiteks Bertolucci “Sheltering Sky”. Mis siis et mitmendat korda ja juua piiritust ei tea mitmendat korda. Taruvaiguga piiritus annab rohkem sooja kui taruvaiguta. Tõeline arvutiõpe sisaldagu tekstitöötlust kinnastes.

Päeval on kõige parem teha järgmise talve puid - liigutades ei tunne külma ära.  Puud annavad sooja kolm korda: neid tehes, valmis riitu vaadates ja ahju panes.
Peeter  31.jaanuar. 99

Otsing
 
Supported by Labor & LaborintLaborSupported by Labor & LaborintLaborint