29 Inimese pesakasti

Hommik oli pisut nõgine. Äratasin Tambetit alguses Frank Zappaga. siis eesti raadioga, lõpuks mootorsaega. Tuba sai õliseks, saepuruseks ja bensiinihaisu täis. Siis läksime Paul Rodgersi Inimese Pesakasti üles panema. Sulane Leho ja Paul ees, meie Tambetiga järel. Jätkasime eelmisel päeval kaelasadanud ja männilatvadesse kinnijäänud metsakuiva lahtipäästmist.

Tööriistadeks olid eelmisel õhtul Aivar Eichelt laenatud talid. Kahe tali saamisel kuulsime perekonna viimase nädala seiklustest. See oli dramaatilisem kui ükski eesti romaanivõistlus. Võinuks ühe õhtuga seitse seebiseeriat üles kirjutada. Õiel (72) oli silm verilihas, rasedat Karinit (15) oli pekstud ja Aivari (41) ninajuur oli puru. Karma kodarad olid jälgitavad ja jälgid. Tali trossid katkesid tänaseid puid vinnates ja teise vedrud purunesid sootuks.

Samal ajal läksid Leelo ja Pauli naine Kersti linna moona järele, et toita keraamikaworkshopi, mis algas niipea, kui olime puid alla saamas. Leho sooritas lolluse ennastsalgavuse demonstratsioonesinemise sööstes neljandat korda valesti langetatud variseva puu alt saagi päästma. Pääses elu ja tervete kontidega. Pean uuesti läbi mõtlema vastutuse debiilse töövõtja eest.

Vahepeal oli aeg kui ootasime kasutamiskõlblikku vintsi ja vaatasime, kuidas kogunevad keraamikahuvilised tüdrukud. Maanus ja Kaido laekusid ka. Tambet üritas Rodgile õpetada -mada tegevusnime. Daisy Kunstiakadeemiast täidab kõike järgnevat tselluloidile jäädvustades suvise dokumentalistika praktikumi ülesandeid. 

Lõpuks saabus Tohkrest külaarmaada käed lahti traktroril kihutades - Nassari Vello, Leho ja Aare. Just ennem seda olime otsustanud kuldnokapuuri ilma vintsideta lihasjõul üles vinnat. Seda tuligi teha, sest lisaks toodud tööriistad olid kõlbmatud. Nassar siristas puuladvast kõrgustöölistele õpetusi. Kõik olid väsinud ja otsustusvõimetud. Mina ka. Tegin hajameelselt kaptenit ja mastimadrust korraga. 

Pärast meilide saatmist saan magama. Kongo lõhnab nagu Kongo. Ippolit lõhnab nagu Ippolit. Leelo lõhnab nagu Leelo. Arvuti ei lõhna, aga on abiks, on miski, on muu.

Me peame siia tegema hotelli või kolima Agadiiri, Marrakessi, New Yorki, metsadesse või siis kõrbe. Ma ei ärata enam Tambetit, ega sisene Leelo koristatud tubadesse mootorsaega. Ma olen trianglist tüdinenud aga mitte tõre.
Peeter
29. juuli 99


Otsing
 
Supported by Labor & LaborintLaborSupported by Labor & LaborintLaborint