21 Anke vaatetorni

            Äikesepilved tulid ja Anke Mellin jäi Igimäe Igimäele äsja valminud torni juurde tantsima. Kalve ja Jevgeni ja Leho ja veel üks vallast saadetud abiline läksid ära sauna, mina läksin Puustuste poole piima järele ja Anke tantsis kollases vihmamantlis ümber püramiidi, koristas rehaga puulaaste ja -koori ja laulis üle pikse. Kuulda polnud midagi, suu ainult liikus.
            Anke Mellin on 58 aastane kunstnik Saksamaalt ja raske on uskuda, et ta nii vana ja sakslane on. Mustad piksepilved lohisevad kõht maas üle Igimäe, õhk  on vihmast valge ja ta ise tahab näha kas pikne lööb torni moodi püramiididesse või ei löö. Ei löö. Ainult raksakate vankuv kaja Igimäge rammib.
            Aitan Puustustel peretoas akna all pikset karta, mõtleme kuidas Anke ümber püramiidi tantsib ja ajame talujuttu. Oh, ole peale; kus ta’s nii; ei ole midagi. Vanaema räägib taganttoast sängist, tema räägibki kõige rohkem ja ei karda kedagi. Teised Puustusel ka enam nii väga ei häbene, oleme juba viiendat päeva nende maa peale püramiidi ehitanud ja nad hakkavad võõra keelega ära harjuma.
            Läbi valge vihma hakkab paistma Anke kollane vihmamantel. Kui vihm vaibub, sätime üheskoos minema, isa Arvo lippab üle õue meile piimapurki tooma, libe, purk kukub, piim valgub Igimäele ja vihm uhub ta maasse. Meie kunstitegu on õnnistatud palava päikese, pikse ja piimaga. Korgõpervel istub Inkade püramiidi meenutav, paksu mehe jämedustest palkidest ja peenematest tehtud kobraste ja lindude vaatamise torn, surnud puudest tehtud elav olevus. See on Maakunsti Pargi esimene suurvorm.
            Eile põletas parmune päike, Anke istus äsja paika laotud platvormi peal ja vaatas üle Koloreino järve Kütiorgu. Ta nägi välja tavalisest veelgi noorem ja rahulikum ja ta vastas, et ta on praegu maailma kõige kaunimas paigas. Homme koristasime torni ümbert laastud, lobisesime Heiki Kallega, jõime veini ja sõime ühte Brasiilia arbuusi.21 juuni 1999
Peeter

Otsing
 
Supported by Labor & LaborintLaborSupported by Labor & LaborintLaborint