3 Puude istutamise ja lõhkumise

            Käisin väikese Cesnaga üleval taevas ja sain ka Kütiorust mõned pildid teha. Cesna oli tore logu, nagu vana Volga. Kui õhku tõusis, tuli ust seestpoolt kinni hoida, pärast hoidis tuule vuhin. Leelo lehvitas õue pealt ja mina lehvitasin lennukiaknast.
            Kalevilt laenasin laserloodi. Panime selle ateljeerõdule diivanis istuja silmade kõrgusele. Tõmbasime üle õue samakõrgusjoone. Tähistasime selle esialgu puuhalgudega. Kunstikooli fototudengid aitasid. Nüüd saab mõlgutada mida istutada piki seda silmaviirgu või kuidas seda tähistada.
            Laserloodiga kaardistasime uue maja nõlvakut. Pärast paneme ta arvutis ruumiliseks. Punane täpike limpsab õhtuti üle õue nagu videviku kursor. Põdrakolli terrass on kasekingu piirikiviga samal nivool. Ateljee on uue maja nõlvast ligi 10m allpool. Võtame teada ja tunnetada.
            Valla buss tõi koos Kalve näitusega puukoolist mõned puud. Kastani, kolm jalakat (Leelo lapsepõlve kopikapuud), kolm Krügeri tuiõuna ja kolm Leedu põõsaskirssi. Jalakad panime piki põhjapiiri, kastani lõunavärava juurde, põõsaskirsid põdrakolli pärna alla, ühe õunapuu allikarajale, ühe reheaugu väravate ette, ühe üles rebasekingule, kopra söödud paju ligi.
            Samal ajal töötavad siin õuel vallarahvad. Vald määras selleks nädalaks brigaadi abirahasaajaid Avatud Ateljeesse abitöödele. Sellised pehmed ja piiratud poisid on, eriti midagi ei oska ega taha teha, aga puude lõhkumisega saavad päris hästi hakkama. Puude lõhkumise tööriist on hea kõva tükk, ei lähe kergesti katki, muidu oleks kahju kasust suurem. Aga nüüd  on talvepuudega  ühelpool.
            Vaatan neid hunnikuid ja mõtlen, mitu pange verd ma ise oleks välja köhinud, et talvel nendest puudest läidet saada. Mul on vist kopsupõletik. Suurem pahaolla on möödas, aga ma olen väga jõuetu ja hüpohondriline, luusin ringi nagu vari ja paistan poolenisti läbi. Magan hästi palju, ise samal ajal köhides. Ise ma ei tea sellest midagi, aga Leelo hommikul räägib. Et tema ka vahel magada saaks, teen mõnikord öösiti pilte. Need tulevad mul praegu väga hästi välja, sumedad, mitmekihilised, mustrilised ja faktuursed.


Peeter
3-6. mai 1999

Otsing
 
Supported by Labor & LaborintLaborSupported by Labor & LaborintLaborint