6 Ökoloogiline sünnipäev

Sünnipäeva eelõhtu
Tuli Toomas Kalve,  tõi suurtes kogustes toidukraami. Õhtul saabusid Merilad ja Pille oma lapsukesega ja meie kütsime sauna.  Kõige selle lume sadamise siss oli saunatee viskamata. Eks ma siis viskasin. Kõige ees veeretasin lumepalli, et labidaga pärast kergem oleks. Pall tuli kitsas ja läks järjest kõrgemaks. Kutsusin Petu appi. Pall oli kõrgelt üle meie pea. 
Jäime Petu ja Mihkliga kõige viimasteks saunaskäijateks, hüppasime lavalt lumme (kõik) ja jääauku (ainult mehed). Mina ja Mihkel saime pestud, aga mäele me veel ei läinud, sest muidu oleks tulnud Vanapagan ja tahtnud südaöist Peetrit saunast ära viia. Arutasime, et ta oleks pidanud ütlema Vanapaganale, et Jõua poega, jookse poega, heida jalga enese pärast, too mulle Gucci särki ja pärastpoole, etVersace pükse ja Armani lipsu jne. Mina läksin kohe magama ja jäin niiviisi seltskondlikust osast tallinnlastega ilma.

Sünnipäev
Hommik oli Petu sünnipäevahommik. Sünnipäeva puhuks peeti Kütiorus hoopis SEI seminari Eesti 21, mida Osooni võttegrupp ka üles võttis. Aga enne istusime Tomiga köögis, kuulasime raadiost Keskpäevatundi ja tegime õhtuks ette süüa. Tulid Marek ja Jürgen Strandberg ja lahkusid Merilad. Lapsed aelesid arvutites.
Petu, Tom, Andres, Marek, Hasso ja pildid olid meie voodit pidi laiali ja  tuba oli täis võttegruppi ja teisi inimesi, igalühel oli vaevu seismisreruumi. Marek ja Tõnu Mauring rääkisid haja-asustusest ja ökonoomsest elulaadist. Pärast vaadatai pilte edasi.  Õpetajate, kasvatajate, juuksurite ja kosmeetikute pildid teemal Eesti asend maailmas, olid kõige tühjemad - nii mõtte kui kujundi poolest. Tuletõrjujad olid asjale lähenenud seksistlikult; venelased äärmise maalilise põhjalikkusega; maavalitsuste töötajad skemaatiliselt ja arvutiga; piirivalvurid riigisümboleid pidi ja äärmise vigasusega nii kujundis kui sõnas; riigikogujad  epateerimissooviga ja pisut üllatunult; lapsed igatsesid paradiisi ja samaväärsust loomadega. Ja nii edasi. Pildianalüüse saab kuulata-vaadata Osooni-saatest. Kuid kirjavigadest saates ei räägita -  ortograafiavead aga iseloomustasid kõiki joonistajagruppe - eriti täiskasvanuid. Kõige hullemini kirjutasid kõrgharidusega keskealised muuseumitöötajad ja (sic! ) kasvatajad ja piirivalvurid. Kõik 900 pilti säilitatakse Eesti Rahva Muuseumis.
Johann vedeles võtete ajal toolide ja kaamerajalgade all, koer ja kass tahtsid ilmtingimata igast tegevusest osa saada ja toppisid ennast piltide peale, tugitoolidesse ja üldse igale poole.  Õues sadas vihma, lumehanged kahanesid troostitu kiirusega. Pühapäeval, 7. märtsil tuli Ahto Oja ka. Rääkis, mida teha, kui Islandil metsa ära eksid - tuleb lihtsalt püsti tõusta.
           
Leelo
 6 märts 99

Otsing
 
Supported by Labor & LaborintLaborSupported by Labor & LaborintLaborint