05 Vogue päev

Asi sai alguse sellest, et “Casa Vogue” peatoimetajale, Franca Sozzanile, pisikesele, vööni valgete halljuustega itaallannale, meeldisid Zanna fotod tema kodust , Londoni Ragged Schoolist, vanast vaestekoolist, mille ta ostis, et teha koolimajast omale kodu ja stuudio - täiskasvanute nukuteater, rikaste kodutute kodu.

Francale tõenäoliselt  meeldisid Zanna roostetanud roosad ja lõhutud värvid. Ta helistas ja palus Zannal veel interjööre teha. Adam ütles, et Vogue toimetajad fotograafidele väga tihti ei helista.

Zanna mõtles ja oli vait. Adamiga said nad tuttavaks vahepeal. Adam oli paari kuu jooksul kaotanud nii naise, firma kui ka äripartneri.      ...     Zanna juures, The Ragged Schoolis, ütles ta, oli uuesti ellu ärgatud. Kolm aastat varem, Kütiorus, olime püüdnud LSD abil tõlkida üksteisele Uku Masingu mõistet “elusamus”. Kumbki sai aru ja kolm aastat hiljem, Zanna juures, tuli see Adamile uuesti meelde.

Niisiis ütles Zanna Franca Sozzanile, kui see poole aasta pärast uuesti helistas, et tal on vist üks koht, mida pildistada. Nüüd on nad siin. Zanna cross-protsessitud polaroidi värvid on nagu Valduri paletilt. Valduril oli rohkem pruuni, Zannal on sinist rohkem.

Zanna teeb väga häid sööke. Katlasse lähevad koorimata sibulad, küüslaugud, loomad, marineeritud seened ja õunad. Pärast ei saa keegi aru, kust on pärit need eksootilised maitsed ja kuhu on sibulakoored kadunud. Zanna on üleni tahmane ja pilves.

Ross teab, kuidas arvutada lõõtsa väljatõmmet ja värvinihet cross-protsessitud polaroidi piirsituatsioonides nii, et värv saaks rasvasem kui Zanna keedetud toidud. Tema on see, kes tegelikud pildid teeb. Zanna ütleb, millised need peavad olema. Tema teab, kuidas müüa.

Adam teab, mida müüa ja kellele. Tema on seeneproovija ja sipelgapesade kokku kandja. Tema on võttegrupist ainus, kes etrit joob ja esimene, kes aru saab kui hakkavad puhuma vihmapilvede laialiajamise tuuled.

 

Vahepeal käivad siin inimesed konkureerivast ajakirjast “Wallpaper”. Nende esimene ja viimane huvi on “Vohuele” hinge sittuda ja avaldada Kütioru materjal nädalake ennem neid - oma milleeniuminumbris.

 

“Wallpaperi” saadikut häbistatakse Koloreino järve ääres. “Vogue” trupp kogeb, et sõpru ei vahetata ei raha ega pablisiti vastu. See on neile uudis.

 

Kõige viimasel õhtul parandame rehe all lõkke ääres pead. Ennem istusime Põdrakollimaja uute savist aknaraamide taga ja vaatasime nende kaudu vanade puust aknaraamide põletamise lõket. Zannal olid silmad märjad, ta oleks tahtnud need vanad raamid Londonisse kaasa võtta. Aga niigi on tal pool lennnuki maotäit tavaari, mida tolliametnikele tõestada, maksta ja seletada. Niisiis me põletame aknaraamid.

 

Adam on otsustanud eestisse kolida ja kulutada oma lisaväärtuse Avatud Ateljee ülesehitamiseks. Sel korral ehitas ta trepiastme hambapesutiigli juurde ja naelutab selle täis mõlemitpidi õnnetoovaid hobuseraudu, et jalg ei libiseks. Nädal varem müürisime Londoni kuninganna ikooniga naelase mündi savist aknaraami sisse. Nüüd on kindel, et senikaua kui püsib kuningakroon .....

 

Kütiorg püsib sellest hoolimata veelgi kauem.

 

Herkki helistab. Ta on üürinud DeStudiole uue stuudio Pärnu Maantee ja Sakala nurgal. Sellest tõotab tulla üks väga tiheda liiklusega koht. Adam läheb Saccosse ja Vanzetisse tööle, Leelo läheb Avenüü talvenumbrit toimetama, Zanna ja Ross lubasid kevadel naaseda ja mina ise kavatsen ka selles korteris mõned Tallinna ööd veeta, kui see hädavajalikuks osutub.

 

Tahaksin remondi tegemiseks viia sinna koorma Kütioru savi ja hunnikuma hunniku hundinuia villa. Varsti kuuleme, mis Herkki sellest arvab.

 

Homme hommikul lendavad Zanna, Ross ja Adam Londonisse tagasi. Lahkumisepisarad on Kütiorus selle suve uudis.

 

Herkkile saan saata jällenägemiserõõmu. Mul on tunne, et sündimas on DeDeStudio.