13 Gongide ja nuiade päev

Pärast Sanctuary linnavehklemisi ärkan lõpuks Leeloga Kütiorus. Hommikul käisid Leelo ema koos Vaabina küla rahvaga, pidasid siin ema sünnipäeva ja vaatasid me elamist. Siis jäime kahekesi. Hakkas sadama peenikest magusat vihma. Augustiks kunstihordide eest pakku pugenud rehealuse padakonn tuli jälle välja. Varsti on meil aeg rehe alt talvekööki kolida. Konn aga vajub mõne nädala või kuu pärast lee lähedal letargiasse.

Riputasin üles Anne juhatusel Nõmme Aare käest ostetud Hiina gongid. Nuiad tegin roikast, metskitsenahast ja nöörist. Metsatalus elades tundub loomanahkade riputamine ja laotamine roppusena, tarbekraami ehitamiseks on nad aga väga head. Nuiad said tugevad ja pehmed. Koos pimedusega langes orgu soe paks valge udu. Gongi kõminad väristasid udu sisse Mandelbroti laineid.

Siis tegin Leelole roikast ja nöörist mäenuia. Lõikasin sellele peitliga spiraali sisse. Laastud ja nöörijupid andsin sõnajalgadele. Siis lõikasin oma mäenuiale märgid peale ja skännisin arvutisse Kütioru tummasid tunnistajaid. Öösel lõin gongi väga vaikselt.

Peeter

13. september 1997


Otsing
 
Supported by Labor & LaborintLaborSupported by Labor & LaborintLaborint