26 seminaripäev

Rahvusvaheline mittetulundusühingute seminar Võrus

Võru kultuurimaja Kannel  paelub sisedetailide poolest - läbi mitme korruse jookseb sisesein, mis on kaetud  eterniidiga ja  millegipärast sitakarva pruuniks värvitud.  Ja siis on seal lakitud vineerplaatidega (üldtoon määrdunud pruun)  ja raudjalgadega (hallikasmusta värvi) lauakesed, millele on asetatud  ruudukujulised steriilselt valged linad. Lauanurgad jäävad kolmnurkselt igast nurgast vabaks.

Võru vastne maavanem Robert Lepikson nägi välja nagu Rooma keiser Caligula ehk Saapake, ülevalt liha ripush ja jalad peenikesed, aga kui laua taha istus oli täitsa nägus mees.

Seminaripäev  ise kulges kohtlaselt - igat lauset tõlgiti lohinal kas eesti või vene keelde ja iga lause (mis enamasti meenutas Arnold Rüütli kõnepruuki) võttis päratult aega. Seda enam, et tõlk ei suutnud ühtainsmatki lauset korraga meelde jätta või ei tulnud tal  sõnad ja väljendid meelde. Seminaripäev  lõppes töörühmadega (külaelu, ettevõtlus, noored). Kõik pidid sõnastama  probleemkohad, võimalikud tegevussuunad jms. Pärast räägiti siis kogu seltskonnale ka, mis keegi tegi. Noored olid sõnastanud probleemideks: infopuudus, huvipuudus, tegevusetus, alkoholism. Ja lahenduseks infopunktide rajamise.

Leelo

                                                                                                                                 26. veebruar 99


Otsing
 
Supported by Labor & LaborintLaborSupported by Labor & LaborintLaborint